15 Ocak 2013 Salı

Yeni Yıl, Yeni Çalışmalar

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha arkamızda bıraktık. Hastalıklar, yılbaşı koşuşturmaları derken... İstanbul'da yağan kar sadece bizi değil tüm şehrimizi felç etti. İlk yağan karda, arabamla, akşam üzeri saat 4'de Akatlar'dan başlayan yolculuğum 7 saat süren bir kabus ile gece saat 11'de evime ulaşarak sonuçlandı. Buna rağmen yağan karın güzelliğini fotoğraflamaktan da geri kalmadım tabii...

Bu güzelim kar yağışı atölyemizin bahçesini bembeyaz yaptı... İşte bu manzara eşliğinde bizler de çalışmalarımızı daha bir keyifli yaptık... Tabii atölyemize ulaşmayı başaranlarla :)))

Atölyemize yeni yeni öğrenciler katılmaya devam ediyor. Öğrencilerimde biri Özlem... Esasında atölyemizin ilk kiralandığı ve tadilatların yapıldığı zaman tanıştım Özlem'le, hatta ilk ziyaretçim diyebilirim... Ufak tefek aksaklıklar yüzünden Ekim'de başlayan çalışmalarımıza katılamadı ama en sonunda bizi Aralık sonunda yakaladı. Yeni yılla beraber büyük bir azimle çalışmalarına başlamış bulunuyor.

Ve işte ilk çalışması;Yapmayı planladığı bir çok şey var... Anlaşılan o ki uzun bir süre Özlem'in cicilerini takip edeceksiniz...

Tuğçe'cim mutfağı için yaptığı rafını tamamladı. Mum eskitme, stencil, dekopaj derken, minik minyatürlerle süsleyerek çalışmasını bitirdi.
Zerrin Hanım'ın tepsisi, çerçevesi ve kuşları...
Elçin Hanım'ın polyester çerçevesi;Seçil Hanım'ın anahtarlığı;Atölyemizi ziyarete gelen misafirlerimize çok çok teşekkür ederim. Niran Hanım ziyaretçilerimizden biri... İstanbul Akatlar'da oturuyormuş daha sonra eşinin işi dolayısıyla İskenderun'a yerleşmiş. İstanbul'a geldiğinde bizi ziyaret edeceğini söylemişti... Sözünü de tuttu. İşi dolayısı ile kısıtlı zaman geçirdik ama olsun, bir daha ki sefere daha uzun sohbet ederiz inşallah. Niran Hanım'cım size sevgilerimi yolluyorum.


Tabii bu arada Küçük Çekmece, Büyük Çekmece, Beylikdüzü ve Esenler Halk Eğitim Merkezlerinden bizlere değer vererek ziyarete gelen, öğretmen ve öğrencilere de çok çok teşekkür ederim.

İşte keyifle yaptığımız çalışmalardan örnekler;


Veeeeee işte yeni yılın yeni öğrencileri.....


Tanıdınız değil mi? Evet evet Pasta Malzemeleri'nin sahibi Berna Hanım... Berna Hanım atölyemize çok çok uzaklardan geliyor. Nereden mi? Atölyemizin karşısındaki apartmandan :))


Ve Arzu Hanım, sıcak, sevecen, samimi, dünya şekeri kendisi... Her ikisi de gelir gelmez büyük objelerle işe başladılar...

Yılbaşı sonrası çalışmalara hızlı başlayanlardan biri de Şehnaz Hanım... Kar nedeni ile aksayan derslerini ev ödevi şeklinde tamamlayarak 4 obje birden bitiriverdi...Mutfağını süsleyecek tepsisi hoş bir transfer çalışması...

Dikiş kutuları ise kendisi ve iki kızı için tasarlandı.
Atölyelerimizde o kadar güzel ürünler yaratılıyor ki seyretmeye doyamıyoruz. Bunu biraz daha kalıcı yapmak adına atölyemizin çalışma salonuna bir ekran aldık... Tüm atölyelerimizde yapılan ürünleri ve dekopaj resimlerimizi dönüşümlü olarak buradan takip ederken hem keyif, hem de ilham alıyoruz...Esra Hanım'ın Mutfağım panosu çok iştah açıcı oldu değil mi?


İşte Nilgün Hanım'ın gülleri çok seven arkadaşı için tasarladığı dikiş çantası;
Son olarak yeni kapı gazeteliği modelimize yaptığım tuğla dokusu ve kabartmalı dekopaj çalışmam. Bu kediciğe bayıldım. Umarım sizler de seversiniz.
Bol boyamalı, renkli günler...

Süeda Erduran


5 yorum:

 1. Hepsi harika olmuş, emeği geçen herkesin ellerine sağlık. :)

  YanıtlaSil
 2. ellerinize sağlık bayıldım hepsi birbirinden güzel
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Hepsini hayran hayran izledim.. 3, 4 defa geri gidip habire baktım.. O kadar mutlu oluyorum ki, emeklerimiz bu hallere dönüşünce.. Hele son kedili kapı gazeteliği beni bitirdi zaten.. Hepsi harika Süedacım..Öğrencilerinin ve tabi ki senin ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 4. sizde bu öğretme aşkı ve güleryüz olduğu sürece ben daha çoook ciciler yaparım yanıbaşınızdan ayrılırmıyım hiç? e tabi objelerde müthiş.. dekupaj kağıtlarına zaten bitiyorum kendimi kaplayasım var! e peçeteler, galvanizler, öğrenciye özeller oooof off demirbaşınız olasım var :)))

  YanıtlaSil
 5. Herşey harika bu kursa ulaşımı tarif etmeniz mumkunmu ben bagcilardan gelmeyi düşünüyorum ziyarete

  YanıtlaSil